SP 2 Oława

Archiwum

  Ach, cóż to był  za karnawał!

     Długo i niecierpliwie czekaliśmy na ten dzień, a gdy wreszcie nadszedł bardzo się ucieszyliśmy. 20 lutego, bardzo podekscytowani,  udaliśmy się do sali zabaw Babyboom. Właśnie tam odbyła się nasza zabawa karnawałowa. Dzieci przebrane w fantastyczne, kolorowe i różnorodne stroje świetnie się bawiły. Uczestniczyły w wesołych zabawach przy muzyce. Animatorki organizowały pląsy, oraz zabawy, wykorzystujące zręczność uczestników, a w przerwach między zabawami dzieci szalały na urządzeniach. Utraconą podczas ruchu energię uzupełniały smakołyki z przygotowanego poczęstunku. Nikt się tutaj nie nudził. Pod koniec imprezy zorganizowano "Zamykanie w bańce". Strasznie to brzmi, ale na szczęście bańki były   mydlane. Z zachwytem oglądaliśmy dzieci „zamknięte” w wielkich, kolorowych i bardzo delikatnych bańkach mydlanych.

     Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Szkoda że następny karnawał dopiero za rok.

20190220 091200   20190220 091240

20190220 091315   20190220 091804

Zapraszamy do galerii 0a >>>

Zapraszamy do galerii 0b >>>


Święto w ,,zerówce”

    W piątek 25 stycznia 2019r. grupy przedszkolne 0A i 0B pod kierunkiem wychowawczyń Bożeny Duziak i Beaty Pętal zorganizowały uroczyste spotkanie z rodzicami. Oprócz rodziców na uroczystość zaproszeni byli również inni członkowie rodzin, a w szczególności dziadkowie, którym to przede wszystkim dedykowany był występ. W całkiem zimowej aurze, bowiem zima tego dnia pokazała swoje prawdziwe, piękne oblicze, dzieci zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności. Wierszyki o noworoczno - zimowej tematyce przeplatane były tematycznymi piosenkami i układami tanecznymi. Każde dziecko miało okazję poprzez poezję dziecięcą i zabawne rymowanki przemówić do swoich najbliższych, złożyć noworoczne życzenia i ofiarować swoim dziadkom dziecięcą radość. W programie pojawiły się także zdolności sześciolatków w zakresie j. angielskiego. Dzieci wykonały piosenkę przygotowaną pod kierunkiem pani Małgorzaty Brzuchacz. Cała uroczystość odbyła się we wspaniałej atmosferze, którą tworzyli najmłodsi artyści i wypełniająca po brzegi salę publiczność. Dziękujemy za obecność i brawa, które długo jeszcze po występie niosły się po szkole.


Poznajemy ciekawe zawody - żołnierz

20181214 095017       14 grudnia   złożyli nam wizytę   niecodzienni goście. Byli to żołnierze żandarmerii wojskowej.   Przybliżyli oni dzieciom pracę żołnierza; opowiedzieli   o swojej pracy   oraz   pokazali różnorodne narzędzia pomocne w ich służbie. Każdy mógł obejrzeć, dotknąć a nawet przymierzyć między innymi kamizelki, maski przeciwgazowe, hełmy, niektóre rodzaje broni.   Ogromną   frajdę sprawiło oglądanie wnętrza radiowozu żandarmerii.   Po skończonej wizycie   wielu chłopców   postanowiło   zdobyć ten ciekawy zawód.

      Zapraszamy do galerii >>>


20181207 093157    Mikołajki

       7 grudnia do dzieci zawitał   długo wyczekiwany Święty   Mikołaj. Radości było co niemiara, gdyż przyniósł cały wór prezentów. Dzieci   odwdzięczyły się piosenką i wierszykami. Oczywiście poprosiły gościa, aby odwiedził nas za rok.

    Zapraszamy do galerii >>>


20181016 100536      Miesiąc październik to czas pięknej jesieni. Grupy przedszkolne korzystając z uroków tej pory roku , a także ze sprzyjającej, słonecznej pogody ……… października udały się na spotkanie jesieni do miejskiego parku. Tam w otoczeniu starych i młodych drzew dzieci wypatrywały pierwszych oznak jesieni. Kasztany i żołędzie zagrzebane w dywanach z barwnych liści szybko trafiały do zabranych ze sobą koszy. Wsłuchiwaliśmy się też w odgłosy ptaków, które postanowiły nie odlatywać do ciepłych krajów. Nie brakowało również dobrej zabawy. Były rzuty do celu, biegi slalomem pomiędzy drzewami, a na koniec wspaniała rozrywka na pobliskim placu zabaw. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni.  

    Zapraszamy do galerii >>>


Dzień Kropki20180914 104624

      W dniu20180914 092833 15 września 2018 r. w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B przyłączyły się do szkolnych obchodów Międzynarodowy Dzień Kropki.   Przedszkolaki wykazywały swoją kreatywność i pomysłowość projektując kropki i ozdabiając je wybranymi przez siebie technikami. Wykonywały także „kropkowe” dekoracje w sali. Świetnie się bawiły wykonując w grupach kolorowe „bąble”, kwiatki dla kropki oraz inne kreatywne działania rozwijające sprawność manualną. Dziecięce prace zostały wyeksponowane na grupowych wystawkach. To był bardzo kolorowy i wesoły dzień.

 Zapraszamy do galerii >>>