"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
                                                                                                Wisława Szymborska

Biblioteka5Jeśli czytasz swojemu dziecku codziennie,  zmniejszasz jego podatność na lęk. Poświęcając mu czas sprawiasz, że czuje się ono bezpieczniejsze.

Jeśli nie czytasz codziennie – zacznij.

Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Czytanie przynosi także wiele innych skutków długofalowych: buduje kompetencje społeczne, emocjonalne i kognitywne, ma moc niwelowania różnic społecznych.

„Dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych”  podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Udowodniono, że dziecko, któremu się czyta codziennie na głos:

1/ łatwiej nawiązuje kontakty z innymi,

2/ osiąga lepsze wyniki w naukach wszelkich – nie tylko w humanistyce!,

3/ potrafi dłużej i lepiej się koncentrować,

4/ jest bardziej stabilne emocjonalnie.

Czytajcie z dzieckiem przynajmniej kilka minut każdego dnia.

Znajdźcie czas!

Od tego naprawdę zależy przyszłość Waszego dziecka.

Biblioteka     Biblioteka poleca

Biblioteka1

Gdy dzieciaki wchodzą ci na głowę i po raz kolejny zadają pytanie: "Dlaczego nie mogę wyjść z domu ?" wskazuje na to, że dzieci doszły do kresu nudy, a ty cierpliwości - z pomocą przychodzi bajka Doroty Bródki, która wyjaśni dzieciom dlaczego tak naprawdę musimy zostać w domu.

Przeczytaj

lub oglądnij

Biblioteka2  Konkurs biblioteczny „Niebieski koralik”

Zachęcamy wszystkich chętnych a w szczególności II i III klasy do udziału w konkursie plastycznym : „Niebieski koralik” . Wykonaj ilustrację najzabawniejszej według Ciebie historii z książki Marii Kruger - „ Karolcia”, zrób zdjęcie i wyślij na adres : olawaspdwa@gmail.com   z dopiskiem biblioteka. Na prace czekamy do końca kwietnia !!!!!

Konkurs biblioteczny „Moja szkolna biblioteka”

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie : „Moja szkolna biblioteka” . Wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką, zrób zdjęcie i wyślij na adres: olawaspdwa@gmail.com     z dopiskiem biblioteka Na prace czekamy do końca kwietnia !!!

Biblioteka3

Znajdziesz tutaj linki do ciekawych aktywności fizycznych, zadań z wf- u z przymrużeniem oka , będziesz mógł tutaj wracać za każdym razem jeśli będziesz chciał poćwiczyć i pobawić się ruchem…

Ruletka

Ćwiczenia z nietypowym przedmiotem

Gra planszowa

Ruszajmy się !!!!!!

Biblioteka   Biblioteka szkolna poleca

Biblioteka4

"Dziecięce sprawy, czyli jak sobie radzić na co dzień i od święta"

to książka, która uczy i bawi. Poprzez zabawne opowiadanka i humorystyczne kolorowe ilustracje dziecko dowiaduje się i przyswaja mnóstwo wiedzy, wartości i przydatnych w życiu umiejętności.
– Ile powinien ważyć plecak ucznia i przedszkolaka?
– Co powinno znaleźć się w śniadaniówce każdego ucznia?
– Dlaczego nie należy się garbić?
– Dlaczego powinniśmy jeść kiełki i nasiona?
– Co zrobić, by poprawić koncentrację?
– Czy robienie ściąg jest pożyteczne?
– Co to jest współpraca?
– Czy czyściochy mogą być brudne?
– Co to są rozpraszacze?
– Czy pomaganie jest przyjemne?