Legitymacje szkolne

Pierwsza legitymacja szkolna (po przyjęciu dziecka do szkoły) wydawana jest nieodpłatnie.

Nie pobiera się opłaty za sprostowania w legitymacji szkolnej (zmiana adresu, nazwiska).

W przypadku zmiany nazwiska lub adresu należy dostarczyć dokument potwierdzający zmianę danych oraz posiadaną legitymację.

Duplikat wydaje się wtedy, gdy oryginał ulegnie zagubieniu, zniszczeniu lub kradzieży.

Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnych:

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej (załącznik).
  2. Do wniosku należy dołączyć:

– podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne (imię i nazwisko) – legitymacja papierowa,

– potwierdzenie wniesienia opłaty.

INFORMACJA O OPŁATACH ZA WYDANIE
DUPLIKATÓW ŚWIADECTW I LEGITYMACJI SZKOLNYCH

– duplikat świadectwa szkolnego – 26 zł
– duplikat legitymacji szkolnej – 9 zł