SP 2 Oława

1podatek

Szanowni Rodzice, zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na naszą szkołę. dzięki wspólpracy z TPD mamy możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych.

więcej

****************
 Filatelistyka   W uznaniu wybitnych zasług w popularyzacji kolekcjonerstwa filatelistycznego dla polskiej filatelistyki przyznano naszej szkole Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Filatelistów, Srebrną Odznaką Honorową otrzymał również Pan Wiesław Jagodziński.
************

Dzień rodziny w "zerówkach"

     „DzieDSC 1339ń rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców, najbliższych jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

   Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.

 galeria>>>

 ************

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

    czytanie Akcja czytelnicza "Jak nie czytam - jak czytam" w naszej szkole objęła zasięgiem całą społeczność uczniowską - klasy od 0 do 6. Uczniowie i nauczyciele przynieśli ze sobą do szkoły ulubione książki, które czytali na zajęciach w salach lekcyjnych, a nawet sali gimnastycznej - na w-f. Klasy wykonały na ten dzień plakaty promujące czytelnictwo. Międzyczasie odbyło się przedstawienie teatralne dla klas 0 i 1, dotyczące książki, biblioteki i czytania. Na długiej przerwie cała obecna w szkole społeczność uczniowska spotkała się na boisku szkolnym i wykonałaakcja wspólne zdjęcie wraz z czytanymi książkami i plakatami promującymi czytelnictwo. Po wykonaniu zdjęcia przedstawiciele samorządu uczniowskiego czytali młodszym kolegom z klas 2 bajki i opowiadania, między innymi Dr.Seuss, Słoń, który wysiedział jajko oraz Sieki J, Kogucik - czyścioch z Oławy.

W bibliotece szkolnej zaś odbyło się spotkanie z teatrzykiem "Kamishibai"- teatrem ilustracji. Czytaliśmy "Legendę o skarbniku" i "Szukając Marudka". Galeria >>>

************

70 lat minęło

DSC01264Za nami Jubileusz 70-lecia naszej szkoły. Główne uroczystości odbyły się w piątek 2 czerwca 2017r. po kilku miesiącach przygotowań i pracy wielu ludzi, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, przyjaciół i absolwentów.
 Część oficjalna uroczystości miała miejsce w szkole. Z tej okazji zostały wykonane liczne dekoracje i wystawy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć przypominająca minione lata, filatelistyczna uczniów i absolwentów szkoły.

Goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Annę Kozerę. Mogli również wpisać się do księgi pamiątkowej. Na korytarzu szkoły wystawiono kroniki szkolne.

Dyrektor Wiesław Jagodziński swoje przemówienie rozpoczął od przywitania przybyłych osobistości, przedstawienia historii szkoły, a także wspomnienia osób, które na przestrzeni lat tworzyły klimat placówki. Podkreślił, że „dwójka” nie miałaby tylu sukcesów, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli. Na zakończenie złożył serdeczne podziękowania emerytowanym i czynnym pracownikom za pracę i wkład w zdobywanie laurów absolwentów.

Następnie pani Małgorzata Pasierbowicz oraz pan Andrzej Mikoda- zastępcy burmistrza przekazali na ręce pana dyrektora tablicę upamiętniającą Jubileusz. Przemówienia wygłosili również zaproszeni goście. Zaznaczyli w nich, że 70-letnia historia szkoły to powód do dumy, a Jubileusz jest okazją do wyrażenia słów uznania wszystkim, którzy byli zaangażowani na przestrzeni lat w proces kształcenia młodzieży w tej szkole.

Po kolei płynęły serdeczne życzenia dla społeczności szkolnej - samych sukcesów w następnych latach działalności.

Na zakończenie części oficjalnej goście zostali zaproszeni przez prowadzące uroczystość panie Annę Dalecką oraz Irenę Śmiarowską do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu uczniów, przygotowanego pod kierunkiem pani Beaty Drabczak oraz pani Anny Harań.

Na pamiątkę tego wydarzenia posadzono drzewo oraz przygotowano kapsułę czasu z przesłaniem dla kolejnych pokoleń, które będą uczniami „dwójki” Było ujmująco, wzruszająco i poetycko. 70-lecie szkoły to wielkie święto nie tylko całej społeczności szkolnej, ale także wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Dyrektor i nauczyciele składają serdeczne podziękowania władzom lokalnym, sponsorom, duchownym, absolwentom, rodzicom, a także wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tego pięknego święta.

galeria >>>

*************

 DJI 0210

Podziękowania dla Firmy Marzejko Media za profesjonalną sesję zdjęciową.

************
       3 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "70 lat minęło ...".

                          DSC 1231      DSC 1240

Atrakcji było dużo. Pogoda i humory dopisały. Zapraszamy do galerii >>>

Dyrekcja Szkoły składa najserdeczniejsze podziękowania rodzicom, sponsorom, całemu gronu pedagogicznemu oraz obsłudze za ogromne zaangażowanie w organizację wspaniałego festynu rodzinnego z okazji 70 – lecia naszej szkoły.

plakat70lat2

sponsorzy2

************

Oliwia

Oliwia Smarż uczennica klasy IIb zajęła 9 miejsce w Polsce
w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego zorganizowanego
przez Olimpus w Warszawie

************

polkolonie   

 

Karty kwalifikacyjne:

     Turnus I

    Turnus II

    Turnus III

    Turnus IV

    Oświadczenie rodziców

************

strona 1/ strona 2/ strona 3/ strona 4/ strona 5/ strona 6/