SP 2 Oława

pola nadziei

Pola Nadziei to akcja ekologiczno-charytatywna realizowana przez hospicja. Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w tej akcji. Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. W Pola Nadziei chętnie angażują się wolontariusze z przedszkoli, szkół, a coraz częściej także z firm. Wolontariusze sadzą jesienią żonkile dając wyraz jedności z chorymi dziećmi. Obsadzają rabatki, małe lub większe ogródki, a niektórzy nawet całe pola. Jednym ze stałych elementów jest Żółty Marsz Życia - pokojowa, optymistyczna demonstracja, która chce pokazać, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że żyją i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia. Nasi uczniowie zasadzili już cebulki żonkili.

polanadzieisp2

zobacz zdjęcia