SP 2 Oława


Dzień dobry, Kochani Uczniowie.

    Trudno uwierzyć, że kończy się rok szkolny- czas intensywnej pracy, uwieńczonej różnorodnymi sukcesami edukacyjnymi, które mają swoje odzwierciedlenie w ocenach na świadectwach, licznych nagrodach w konkursach i w zawodach sportowych. Zmierzyliśmy się  w tym roku szkolnym z  nowymi sytuacjami: nowatorskimi metodami pracy w zdalnym nauczaniu, obawami o zdrowie i wieloma innymi wyzwaniami  związanymi  z  pandemią. Życzę Wam bezpiecznego zachowania podczas ciekawych, letnich wędrówek, pełnych odkryć, podejmowania  mądrych decyzji, barwnych, spokojnych wakacji, które są okazją do rozwijania pasji, powrotem do pozostawionych w zgiełku codziennych spraw przyjemności. Mam nadzieję  na pomyślne spotkanie we wrześniu. Dbajcie o siebie!

Wiesław Jagodziński - Dyrektor Szkoły

 zyczenia


OGŁOSZENIE

         Informujemy, że w miesiącu lipcu 2020 r. opiekę nad dziećmi z oddziałów przedszkolnych pełni Szkoła Podstawowa nr 6 w Oławie, natomiast w sierpniu 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Oławie.

Podania proszę składać do 23 czerwca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie.

 Zapewniona opieka będzie prowadzona na podstawie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia  obowiązujących w danej placówce.


stopKOMUNIKAT 

W związku z epidemią koronowirusa zostaje wydany do odwołania zakaz wstępu na teren Szkoły Podstawowej nr 2, w szczególności  na obiekty sportowe, plac zabaw osobom nie będącym jej pracownikami.


Ogloszenie

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

     W związku z trwającym zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa nie będzie tym razem uroczystego zakończenia roku szkolnego. Wychowawcy wręczą 26 czerwca 2020r. jedynie świadectwa w grupach klasowych przez wychowawców, według podanego niżej harmonogramu. Uczniowie wchodzą na teren szkoły przekazując wychowawcy Oświadczenia od rodziców o stanie zdrowia, wyznaczonym dla poszczególnych klas wejściem, pojedynczo. Uczniowie na terenie szkoły mają maseczki oraz rękawice, zachowują dystans  2m wobec innych uczniów oraz pracowników. Rodzice uczniów pozostają na zewnątrz, nie wchodzą na teren szkoły. Za wejście uczniów do budynku odpowiadają wyznaczeni pracownicy. Obecność ucznia na zakończeniu roku szkolnego 2019/2020 nie jest obowiązkowa. Świadectwa można również odebrać w terminie późniejszym, w sekretariacie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – ostatni tydzień sierpnia, wrzesień. Po rozdaniu świadectw wszystkie dzieci wracają do domu. Po wyjściu każdej z grup sale poddane zostaną dezynfekcji.

Harmonogram rozdania świadectw.

1. Zgodnie  z planem pracy Szkoły Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2019/2020 piątek 12 czerwca 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

2. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 czerwca 2020 r.. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olawie pozostaje zamknięta do 28 czerwca 2020 r.

<<< Archiwum ogłoszeń>>>


Nagroda "Złoty Kogut"

23 czerwca w Oławskim Centrum Kultury Fizycznej odbyła się uroczystość wręczenia "Złotych Kogutów" przez Burmistrza Oławy Tomasza Frischmanna. Wśród wyróznionych są również nasi uczniowie. Michał Kozłowicz klasa 4 B, Blanka Sobczak klasa 6 b, Estera Cybulak klasa 6 b, Ada Ziobrowska klasa 6 d. Gratulujemy naszym uczniom tego zaszczytnego wyróżnienia.

D6DB0673 0027 4136 A8A8 234BF34473A8


 
3AD8AD2F 6CF6 4541 A082 251AC556710B Uczennica naszej szkołay Agata Dromont zdobyła I miejsce w półfinale konkursu plastycznego (woj. dolnosląskie i wielkopolskie) w XXL edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "(R)ewolucja Ziemi". Gratulujemy sukcesu!
 
 
 
 
 

Uczniowie SP nr 2 w Oławie uczestniczyli w konkursie plastycznym organizowanym prze IPEN pod hasłem „Polscy lotnicy w Bitwie o Anglię”! Wszyscy nasi uczniowie startowali w kategorii 10-12 lat, którą zdominowali :). Osiągnęli wspaniały rezultat.

Wyniki w kategorii 10–12 lat:

Miejsce I —  Igor Kozarewicz

Miejsce III — Oliwier Bielak

Ponadto wyróżnione zostały prace:

 Piotra Herby, Małgorzaty Wiki

1  2   3


Bezpiecznie na ulicy – klasa 1b

Chociaż w ostatnim czasie mniej się przemieszczamy to jednak uczniowie klasy 1b nie zapomnieli jak poruszać się po drodze, aby być bezpiecznym. Pokazali to na swoich pracach w formie makiety pt. ,,Bezpiecznie na ulicy”. Makiety zostały zamieszczone na klasowej wystawie. Zapraszamy do naszej galerii.

1a


Dzień Dziecka

Z tej okazji wszystkim dzieciom - tym małym i tym większym życzymy wszystkiego dobrego, samych przemiłych chwil, kolorowych dni pełnych słońca i usmiechu oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was przygody w gronie przyjaciół i kochającej rodziny.

Dzien dziecka

List otwarty z życzeniami Rzecznika Praw Dziecka


Dzień Matki "A miłość jest od zawsze aż po kres ..." - uczniowie klasy VI


Osobno, ale nadal razem ... Zamaskowana klasa VI B


50 Międzynarodowy Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2020 obchodzony był 50. Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w wielu miejscach na świecie organizuje się różnorodne akcje mające na celu promowanie postaw proekologicznych. Jest to największe  na świecie święto ekologiczne, obchodzone od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Więcej>>>

Link do albumu: https://drive.google.com/drive/folders/1JbaKMHTLQEEI7lOUySv0MeLoJY_C0gJb?usp=sharing


Uczniowie klasy VI B przygotowali podziękowania dlla wszystkich pracowników słuzby zdrowia za ich heroiczna postawę w walce z pandemią korononowirusa.

Dzieci z klasy 3a wykonały prace plastyczne o  służbie zdrowia, a swoje rysunki powiesiły  w oknach jako  wyraz  wsparcia, zrozumienia i podziękowania za ciężką pracę ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek. Zapraszamy do galerii>>>


W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19), szkoła prowadzić będzie pomoc psychologiczno – pedagogiczną.

Dyżury pełnić będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00 Pani Beata Popek-Krystek - pedagog szkolny pod adresm pocztowym e-mail:  pedagogsp2olawa@wp.pl

oraz Pani Renata Kostecka - psycholog szkolny telefon: 601-170-162 w terminach:

środa: 09.00 - 12.00

piątek: 14.00 - 17.00

Istnieje równiez mozliwość kontaktu przez Skypa (Psycholog Kostecka) oraz Messenger, WhatsApp po uprzednim kontakcie telefonicznym.
 
 

Szanowni Rodzice, informujemy, że po ogłoszeniu 23 marca 2020 r. list dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych, nie będzie konieczności potwierdzania woli zapisu dziecka przez rodziców osobiście! Udostępniona zostanie możliwość potwierdzania woli zapisu dziecka przez rodziców poprzez system elektroniczny.  Wiązać się to będzie z zalogowaniem rodzica do systemu oraz potwierdzeniem swojego wyboru.


Szanowni Państwo

Drodzy Uczniowie

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas podejmowania i wprowadzania nowych rozwiązań. Wzorując się na propozycjach Ministerstwa Edukacji Narodowej przygotowałem ramowy plan zajęć dla poszczególnych poziomów klas. Nauczyciele tak jak dotychczas będą przesyłać uczniom własne propozycje dotyczące realizacji treści programowych. Plan, który powstał na celu uporządkowanie i skoordynowanie ilości przesyłanych przez nauczycieli materiałów.

Wiecej w informacji w zakładce E-edukacja


Wykorzystanie zasobów internetowych - E-lekcje

Bardzo proszę Państwa o zachęcanie dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Rusza również serwis zdalnelekcje. Zachęcamy do korzystania.

W związku z koronawirusem, TVP ABC i TVP Kultura uruchamiają pasmo programów edukacyjnych, do oglądania, których zachęcamy wszystkich uczniów.


Szanowni Państwo  

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-COV-2 oraz rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym, zwracamy się do Państwa z prośbą
o ograniczenie wizyt w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie oraz zmniejszeniem do minimum liczby osób zaangażowanych w załatwianie spraw w placówce .

Zachęcamy Państwa do korzystania z elektronicznych narzędzi, tj. wiadomości e-mail sp2olawa@poczta.fm

Wszelkie informacje udzielamy również telefoniczne pod numerem 71 313 24 23

oraz na bieżąco śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły: www.sp2.olawa.pl

Szkoła czynna w godzinach 7.00-15.00

Prosimy Państwa o wyrozumiałość.


ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

im. JAKUBA SOBIESKIEGO

W OŁAWIE

SZANOWNI PAŃSTWO

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dzieci, zajęcia w szkole zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca 2020 r.

W dniach 12 i 13 marca 2020 r., w oddziale przedszkolnym (zerówka) i w szkole będą prowadzone zajęcia opiekuńcze, dla tych dzieci których rodzice nie będą mieć możliwości zorganizowania dla nich opieki.

 1. Od poniedziałku (od 16 marca do 25 marca 2020 r.) wychowankowie (oddział przedszkolny) i uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nie będą też organizowane zajęcia opiekuńcze.
 2. Bardzo proszę Państwa o zachęcanie dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
 3. Jeśli Państwa dziecko jest w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS.
 4. Przekazujcie Państwo osobom, które będą opiekować się Waszym dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
 5. Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń.
 6. Proszę śledzić na bieżąco komunikaty GIS (Główny Inspektorat Sanitarny), MZ (Ministerstwo Zdrowia) i MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej) o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
 7. Zawiesza się również korzystanie z terenów rekreacyjnych „Boisko Orlik”

Z poważaniem

Wiesław Jagodziński - Dyrektor Szkoły


UWAGA!

Trwa rekrutacja składania wniosków do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych dla dzieci zamieszkujących poza obwodem naszej szkoły. Wnioski będa przyjmowane do 16 marca 2020 r. (poniedziałek).

Więcej o "REKRUTACJI 2020-2021" (w pasku na górze strony REKRUTACJA)


Plakat przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus- jak zapobiegać zakażeniu?


Drodzy rodzice i uczniowie,
w związku z informacjami na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa w Europie zwracamy szczególną uwagę na konieczność zachowania higieny i częste mycie rąk zgodnie z zaleceniami GIS.
Jednocześnie apelujemy do rodziców uczniów, którzy podróżowali w czasie ferii do krajów, w których stwierdzono przypadki zakażenia o uważną obserwację dziecka, monitorowanie temperatury i innych symptomów choroby.
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów infekcji, prosimy o pozostawienie dziecka w domu, aby nie wywoływać niepotrzebnej paniki wśród innych uczniów i ich rodziców.

Komunikat Dyrektora Szkoły

Więcej informacji można uzyskać na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Prosimy zapoznać się również z zasadami zmniejszającymi ryzyko zarażenia się chorobami wirusowymi.


Podziękowanie za udział akcji NA KRESOWE CMENTARZE

 Scan3


SIATKÓWKA “CZWÓREK” DZIEWCZĄT - Mistrzynie Powiatu

W dniu 3.03.2020 r. na hali sportowej OCKF w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt „ czwórek ” klas szóstych. Nasze dziewczęta - pokonując w finale PSP2 Jelcz-Laskowice 2:0 - zajęły I miejsce.

Skład drużyny: Weronika Prusak 6e, Wiktoria Duszak 6e, Maja Wilk 6e, Marta Mieloch 6a, Ola Klimczyk 6a, Laura Gałka 6b, Estera Cybulak 6b, Blanka Sobczak 6b, Ala Rutkowska 6b, Blanka Wałcerz 6d. Opiekunem drużyny była Anna Jędrzejowska.

powiat


B7  Spotkanie autorskie z pisarką - Anną Paszkiewicz
 
      W poniedziałek, 3 marca klasa 3a uczestniczyła w spotkaniu z poetką i pisarką Anną Paszkiewicz. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej ,,Koronka" w Oławie. Autorka opowiedziała  o tym, skąd czerpie pomysły literackie oraz przeczytała fragmenty swoich książek. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć abstrakcyjne obrazy Wasilija Kandinskiego,  które zainspirowały autorkę do napisania książki pt.,,Abstrakciki". Autorka zachęcała uczestników do  poszukiwania własnych skojarzeń i inspiracji w obrazach katalońskiego malarza Joana Miro, którego pełne koloru prace kojarzą się z rysunkami małego dziecka (np.,,Śpiewająca ryba", ,,Błękit II"). Na zakończenie dzieci otrzymały autografy pisarki i zadowolone podziękowały za interesujące spotkanie.
  20200302 102840  20200302 101916  B6
 

92B2C366 0D58 4994 A28F 615AA9F4A4B0  ,, Czas ferii zimowych to fajna zabawa. Kto bezpiecznie się bawi w kłopoty nie wpada".

Miesiąc luty przyniósł uczniom długo oczekiwane w tym roku ferie zimowe. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń pamiętać należy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

,, Czas ferii zimowych to fajna zabawa. Kto bezpiecznie się bawi w kłopoty nie wpada". Pod takim hasłem uczniowie z klasy 3a przygotowali apel na temat bezpieczeństwa podczas ferii. W prezentowanym programie artystycznym dzieci zachwalały uroki zimy i zabaw na śniegu, a Pani Zima czuwała nad znajomością zasad bezpieczeństwa. Ku przestrodze ,,Policjant" przedstawił notatkę z nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem dzieci, a ,,Spikerzy radiowi" komentowali lekkomyślne zachowania podczas przejścia przez ulicę. Prezentowane na apelu wiersze i piosenki zachęcały do hartowania organizmu podczas spacerów i zabaw na mroźnym powietrzu i do ograniczenia czasu spędzanego przy komputerze. Gdy na zakończenie apelu wszyscy uczestnicy przyrzekli ochoczo, że będą ostrożni ,,Luty" ogłosił radośnie rozpoczęcie ferii zimowych, a Pani Zima obficie sypnęła płatkami śniegu.  Po programie artystycznym głos zabrali zaproszeni goście - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Przekazali wskazówki dotyczące Kodeksu postępowania w czasie ferii zimowych, przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz  o konieczności ograniczenia czasu przy komputerze. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
      47B31C6B 4445 4472 9537 0A643DA5FFC4   B3855954 B380 4EEA ADAB FF00D2948B3E

DSC07939  „Żyj z całych sił” – koncert uczniów SP nr 2 w Oławie

   Wyjątkową oprawę miał trzeci w historii Koncert Noworoczny pt „Żyj z całych sił”, który odbył się 5 lutego 2020 roku w Ośrodku Kultury przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie. Uczniowie pod kierunkiem Moniki Mączyńskiej i Anny Harań przygotowali interpretacje muzyczne utworów mówiących o życiu i szczęściu. W pierwszej części koncertu swoim talentem tanecznym pochwaliła się grupa uczniów klas 1-6 przygotowanych przez panią Martę Zimny. Koncert oglądała licznie zgromadzona widownia na czele z dyrektorem szkoły Wiesławem Jagodzińskim, przewodniczącą Rady Rodziców oraz przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą. Podczas koncertu dyrektor wręczył podziękowania dla Przyjaciół Szkoły oraz listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych uczniów, którzy w I semestrze osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Po występie wszystkich małych wykonawców dyrektor szkoły nagrodził słodkim upominkiem.
   DSC07971  DSC08167  DSC08221

plakat koncert


DSC07790 001  Szkolny Konkurs Recytatorski klasa I-III

29 stycznia br. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Organizatorkami były panie: B. Pętal oraz B. Duziak. Brało w nim udział 12 laureatów konkursów klasowych. Byli to: Ala Mruszczyk, Milenka Weselska, Emilka Ławniczak, Zuzia Piasecka, Amelka Mencel, Piotr Mielnicki, Natalka Pussak, Emma Soluch, Ola Filińska, Weronika Stecyk. Uczestnicy popisali się piękną recytacją wierszy z bogatego repertuaru poezji dziecięcej.   Komisja w składzie: W. Hołyńska, Ł. Krajewska, A. Zając wypełniła swoje bardzo trudne zadanie i wyłoniła   zwycięzców w poszczególnych pionach klas.

 • w pionie klas I zwyciężyła Alicja   Mruszczyk   recytując wiersz M. Konopnickiej pt. ”Stefek Burczymucha”
 • w pionie klas II - Emma Soluch, która wygłosiła wiersz J. Tuwima „Olulary”
 • natomiast w pionie klas III - Weronika Stecyk, która recytowała wiersz L. J. Kerna pt. „Dwa jeże”.  

Uczennice te będą reprezentowały naszą   szkołę Międzyszkolnym   Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 4 lutego w Szkole Podstawowej nr 8.

     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

     Podczas konkursu wystąpili także goście specjalni. Byli to  najmłodsi uczniowie czyli dzieci z grup 0A i 0B.   Występując przed starszymi kolegami dali popis nie tylko doskonałej znajomości tekstów, ale także wielkiej odwagi.   Nasi milusińscy otrzymali wielkie brawa.

   Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w następnym etapie. Trzymamy za Was kciuki!

  DSC07795  DSC07798  DSC07930

Galeria>>>


rekrutacja


Rodziców naszych uczniów serdecznie zapraszamy na zebrania z wychowawcami

Zebrania Rodziców z wychowawcami

odbędą się 28 stycznia 2020 r.

klasy I - III godz. 16.30

Klasay IV - VI godz. 17.30

Oddziały przedszkolne - godz. 16.30


POMÓŻMY FRANIOWI I TOSI
We wtorek 28 stycznia 2020r odbędzie się zbiórka datków na pomoc dla Frania Marcinkowskiego oraz Tosi Wiśniewskiej, dzieci śmiertelnie chorych na rdzeniowy zanik mięśni.
Zapraszamy od godziny 16:30, będzie można również kupić domowe ciasto i uratować życie tym dzieciom.
Cała zebrana kwota zostanie przekazana na konta fundacji Siepomaga.

Zapraszamy do włączenia się w akcję w imieniu Rady Rodziców i Dyrekcji SP nr 2.


Resized 20200110 130525 5976  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie zwycięzcami konkursu „Chcieliśmy tylko wolnej Polski

    Po 71 latach od mordu dokonanego na działaczach Polski Podziemnej, bohaterskich żołnierzach Armii Krajowej i działaczach dolnośląskich struktur Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Rodziny bohaterów otrzymały patenty oficerskie i awanse na wyższe stopnie wojskowe.Aktu wręczenia patentów oficerskich dla rodzin ppor. Władysława Ciska i ppor. Stanisława Dydo oraz awansu na stopień kapitana dla rodziny Jana Klamuta i podpułkownika dla rodziny Ludwika Marszałka, dokonał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu płk Piotr Rupa.

Podczas uroczystości miało miejsce podsumowanie międzywojewódzkiego konkursu ,,Chcieliśmy tylko wolnej Polski”, który zorganizowany został przez Miasto Dębicę, Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5. PSK AK w Dębicy oraz wrocławski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu i Fundację Historia – Pamięć – Edukacja. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie Jarosław Szarek oraz Dolnośląski i Podkarpacki Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk i Małgorzata Rauch.

W konkursie w województwie dolnośląskim i podkarpackim udział wzięło ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy przygotowali prace indywidualne i grupowe oraz filmy.

Konkurs Pl1W kategorii – Portfolio zwyciężył Kornel Gajewski, drugie miejsce zajął Filip Jankowiak a wyróżniona została Maja Stasienko, wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie im. Jakuba Sobieskiego.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim wyróżnionym wręczył: Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk oraz Helena Lazarowicz – żona Śp. Romualda Lazarowicza, wnuka ppłk. Adama Lazarowicza „Klamry”.

Premier RP Mateusz Morawiecki skierował do uczestników konkursu okolicznościowy list, który odczytany został podczas uroczystości.

Treść listu: http://debica.pl/data/files/1889/list-1001-20200110152529.pdf

Pełna lista nagrodzonych z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego znajduje się na stronie konkursu: https://chcielismywolnejpolski.pl/.

DSC00600


polkolonie

Karta kwalifikacyjna - Turnus I

Karta kwalifikacyjna - Turnus II


wosp 2020  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  W dniu 10 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki będą przekazane na zakup specjalistycznej aparatury zabiegowej do ratowania życia dzieci. Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie włączyli się w akcję . Zebrane środki, zostaną wpłacone do sztabu WOŚp-u w Oławie, z którym nasza szkoła współpracuje.

Dziękujemy Wszystkich za udział w zbiórce!

 


"W krainie baśni"

Od 16 do 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole klasy czwarte uczestniczyły w polonistycznym projekcie edukacyjnym „W krainie baśni”. Uczniowie podejmowali szereg działań, w których wykazywali się wiedzą na temat baśni oraz prezentowali baśniowych bohaterów i zawarte w tych utworach uniwersalne wartości.
W tramach tematycznego tygodnia uczniowie:
1.    pisali test wiedzy o baśniach – w tym konkursie laureatami zostali następujący uczniowie:
I miejsce    Michał Kozłowicz, kl.IVb
II miejsce    Szymon Łania, kl. IVa
III miejsce    Szymon Ciupa, kl. IVa
2.    uczestniczyli w baśniowej grze terenowej – zwycięzcami w tej rywalizacji zostali:
I miejsce    Emilia Brynczka, Szymon Ciupa, Brajan Ćwiąkała, kl. IVa
II miejsce    Hanna Kotwica, Blanka Lafi, Szymon Łania, kl. IVa
III miejsce    Weronika Kmita, Oliwia Kościelak, Piotr Sucharski, kl. IVb
3.    zmagali się z dyktandem baśniowym – w tej konkurencji najlepsi okazali się:
I miejsce    Szymon Łania, kl. IVa
II miejsce    Hanna Woźniak, kl. IVa
II miejsce    Michał Kozłowicz, kl. IVb
III miejsce    Szymon Ciupa, kl. IVa
4.    zaprezentowali projekty okładek baśniowych – największymi  umiejętnościami plastycznymi wykazali się:
I miejsce    Wojciech Danyluk, Maksymilian Grdeń, Oliwia Kościelak, kl. IVb
II miejsce    Blanka Lafi, Kaja Rybczyńska, Anita Stepaniuk, kl. IVa
III miejsce    Emilia Brynczka, Hanna Salaniec, Hanna Woźniak, kl. IVa
5.    czytali baśnie z podziałem na role młodszym koleżankom i kolegom – oto tytuły odczytywanych utworów:
a)    „Trzy małe świnki”
b)    „Księżniczka na ziarnku grochu”
c)    „Waligóra i Wyrwidąb”

Uczniowie bardzo chętnie angażowali się we wszystkie działania. Aktywnie uczestniczyli w proponowanych przedsięwzięciach. Każde z wymienionych działań miało charakter konkursowy. Organizator bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie akcji „W krainie baśni”. Są to w szczególności: Rada Rodziców (sfinansowanie nagród dla uczniów), dyrekcja szkoły, p. Małgorzata Bąk , p. Aleksandra Zając p. Aleksandra Mazurek, p. Lucyna Krajewska, p. Beata Popek-Krystek, p. Anna Kozera, p. Monika Mączyńska – za pomoc w organizacji oraz pracę w komisji konkursowej.

organizator
Joanna Kowalczyk


Christmas


DSC00573   Szkolne jasełka

  Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. 20 grudnia w naszej szkole odbyły się przygotowane przez dzieci jasełka, które przybliżyły zebranym wydarzenia betlejemskiej nocy i wprowadziły w świąteczną atmosferę. Uczniowie grali i śpiewali wspaniałe kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

         DSC00566  DSC00576


20191220 091347   Odważne dzieci i gruzińskie przysmaki

    W ostatnim dniu zajęć przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3a gościli w naszej szkole Mari  i Taco, uczestniczki jubileuszowej  10. edycji projektu edukacyjno – artystycznego  Brave Kids, realizowanego pod patronatem MSZ oraz UNESCO.  Mari i Taco to bliźniaczki, mieszkanki Tibilisi,  stolicy Gruzji, gdzie chodzą do szkoły i tańczą w zespole tanecznym.  Dzięki gościnności i empatii rodziny uczennicy z klasy 3a młode Gruzinki zamieszkały w Oławie na czas realizacji projektu  i  miały okazję odwiedzić naszą szkołę, by  opowiedzieć o kulturze i tradycji swojego kraju,  a także o swoich zainteresowaniach i pasjach.  Dużą ciekawość wzbudziły prezentowane  przez Mari i Taco gruzińskie przysmaki: czurczchele  przygotowywane  z orzechów i kisielu winogronowego, a następnie ususzone, oraz tklapi - płaty sprasowanych owoców,  np. żurawiny i jabłek.  Na pamiątkę każdy uczeń z klasy 3a otrzymał swoje imię zapisane gruzińskim alfabetem. Spotkanie z uczennicami gruzińskiej szkoły uświadomiło wszystkim uczestnikom, że bez względu na miejsce urodzenia  i zamieszkania mamy takie same marzenia i pasje, i że łączy nas  przyjaźń i uśmiech  ponad podziałami. Tacie  uczennicy z klasy 3a Weroniki T. bardzo dziękujemy za organizację pouczających i pełnych wrażeń zajęć.

20191220 090632  20191220 090946  20191220 093527 >>>


DSC00555     PODZIĘKOWANIE

Dyrektor szkoły, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie

składają serdeczne podziękowania wszystkim

którzy wzięli udział w dniu 12 grudnia 2019 r. w kiermaszu świątecznym.

Informujemy, że zebraliśmy kwotę 3453,30 zł

Wszystkie zgromadzone środki zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

Dziękujemy

DSC00554   DSC00557   DSC00553 >>>


DSC05463   Paczka dla psiaczka

   12 GRUDNIA nasza szkoła przekazała Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Oławie dary zebrane w wyniku zorganizowanej na terenie szkoły akcji pomocowej "Paczka dla psiaczka". Dzięki hojności uczniów, nauczycieli oraz pracowników udało się  zebrać karmę oraz inne artykuły - koce, ręczniki, smycze, pledy itp. Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wychowawcom za motywowanie uczniów do wspierania akcji, a uczniom za zaangażowanie się w działania wolontaryjne.

Scan

DSC00548  DSC00546  DSC05462 >>>


Kiermasz 2019


DSC00435    Mikołajki

            Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Już od samego rana wszystkich uczniów wchodzących do szkoły w drzwiach witał Pan Dyrektor czestując słodkościami.

            W tym wyjątkowym dniu, również uczniowie swoim strojem w barwach czerwonych lub w czapkach mikołajkowych przypomnieli wszystkim, że dziś Mikołajki.   Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa- Mikołaja, który odwiedził poszczególne klasy aby wręczyć dzieciom upominki. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj wraz z śnieżynkami dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego, starszego dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku! Zapraszamy do galerii >>>


FB IMG 1575647467425V MIKOŁAJKOWA GALA SPORTU SZKOLNEGO

W dniu 06.12.2019r. na Hali Sportowej Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej w Oławie, odbyła się V Mikołajkowa Gala Sportu Szkolnego.

Na początku imprezy najlepsi szkolni sportowcy otrzymali specjalne wyróżnienia. Następnie rozpoczęła się rywalizacja uczniów klas I-VI, w konkurencjach sportowych - wyścigach rzędów.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali medale, słodki upominek, oraz puchar i nagrodę pieniężną dla szkoły.

Szkołę reprezentowali: Lena Błaszczak, Oliwier Gawryszewski, Patrycja Łuciów, Roksana Józefiak, Maciej Strugała, Natan Włoka, Hania Woźniak, Szymon Ciupa, Julia Kozina, Dominik Stelmach, Laura Gałka, Blanka Sobczak, Mateusz Szydłowski. Opiekunem drużyny była Anna Jędrzejowska. Galeria>>>

FB IMG 1575647501210    FB IMG 1575647536220


DSC00428    Ekologia ważna rzecz ...

    Uczniowie z klasy 1 b, 4 b, 6 e oraz 6 d w dniu 5 grudnia 2019 r.  uczestniczyli w projekcie przygotowanym i prowadzonym w partnerstwie przez Electrolux Polska i Bank Żywności we Wrocławiu. Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów w temacie marnowania żywności i opakowań produktów spożywczych oraz podejmowania właściwych wyborów zakupowych. Ponadto poznają zasady przechowywania produktów w lodówce, terminy związane z przydatnością produktów do spożycia. W ramach zajęć uczniowie podzieleni na zespoły uczestniczą w grze i wykonują różne zadania. Zapraszamy do galerii>>>

DSC00424   DSC00430  DSC00433


Plakat paczka


 DSC 1070  Międzyszkolny konkurs plastyczny "Jesteś z nami"

            27 listopada 2019 r. uczennice klas 1- 3 Kalina Gąsiorowska, Maja Kogut i Aleksandra Filińska reprezentowały nasza szkołę w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Konkurs zorganizowany został po raz piętnasty i w tym roku tematem przewodnim była " "Przyjaźń to największy skarb". Dzieci indywidualnie w ciagu 1 godziny miały do przygotowania pracę plastyczną na wskazany temat. Każdy z uczestników starał się przedstawić przyjaźń dzieci zdrowych z ich kolegami z różnymi niepełnosprawnościami.

Uczennica klasy 2 a Maja Kogut otrzymała wyróżnienie. Opiekunem grupy była Pani Monika Mączyńska.

  DSC 1064    DSC 1074   DSC 1075


Strasburg - "Europejska Deklaracja Praw Ziemi"

 IMG 20191127 095153  IMG 20191127 114355


DSC00372  Realizacja projektu "Europejska Deklaracja Praw Ziemi"

   Uczniowie naszej szkoły z klasy VI D przystąpili do międzynarodowego projektu „Europejska Deklaracja Praw Ziemi”, który realizowany jest przez France Télévisions, we współpracy z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Paryżu. Celem działań jest przygotowanie Deklaracji Praw Ziemi, która zostanie odczytana w parlamencie Europejskim w Strasburgu 27 listopada 2019 r. Postawili oni w swoim projekcie na ENERGIĘ i LAS. Podczas zajęć uczestnicy przedsięwzięcia mają możliwość rozwijania kompetencji kluczowych, działać na rzecz poprawy naszego środowiska, w którym żyjemy. Uważają, że lasy na Ziemi mają prawo rosnąć, rozwijać się i produkować dla Nas tlen, a energia jaką produkuje człowiek do życia na Ziemi nie może zabijać. Przygotowali również równanie matematyczne, które ułożyli sami:

Słońce + Woda + Wiatr + Szczęśliwe Drzewa = ŻYCIE NA ZIEMI

Nad całością projektu czywają nauczycielki Pani Beta Drabczak oraz Pani Beata Narolska. Dzisiaj gościlśmy telewizję TVP3 Wrocław, która przygotowuje materiał informacyjny o projekcie.

  DSC00375  DSC00376  DSC00370


Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie informuje, że zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zimowa przerwa świąteczna w roku szkolnym 2019/2020 trwa w dniach 23-31 grudnia 2019 r.. Zimowa przerwa świąteczna to dla uczniów czas odpoczynku, czas wolny od zajęć dydaktycznych. W tym okresie w szkole przewiduje się możliwość organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowo w związku z Rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego oraz na podstawie art. 74 Karty Nauczyciela ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020. Są to następujące dni: 2, 3 stycznia 2020 r.

Rodziców, którzy nie mogą zapewnić swoim dzieciom opieki w ww. terminie proszę o złożenie informacji do 13 grudnia 2019 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie.

Karty zgłoszeń dziecka na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze są dostępne w sekretariacie szkoły. Sekretariat czynny jest w godzinach 7.30 - 15.30.

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie w tym czasie pracują bez zmian.

Wiesław Jagodziński

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie


czytelnik   PASOWANIE NA CZYTELNIKA

   Dnia 21 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej w obecności swoich starszych kolegów i przybyłych gości zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wszystkich zebranych powitała Pani Łucja Krajewska – nauczyciel biblioteki. Zanim uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 3a - (wychowawca Pani Lilianna Miłosz), który opowiadał o bajecznej krainie, jej twórcach i mądrościach zawartych w bajkach. Królowa Książka pouczyła dzieci  jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu Pan Dyrektor Wiesław Jagodziński kolorową książką  pasował uczniów klas pierwszych na „Czytelników biblioteki szkolnej”. Po tak miłym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, które często będą odwiedzać. Zapraszamy do galerii >>>


Rodziców naszych uczniów serdecznie zapraszamy na zebrania z wychowawcami

Zebrania Rodziców z wychowawcami

odbędą się 19 listopada 2019 r.

klasy I - III godz. 16.30

Klasay IV - VI godz. 17.30

Oddziały przedszkolne - godz. 17.00

Wykaz sal


 DSC00317 FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ klasy I-III

„W historii Polski, tak się składa – był ponad wiek niewoli.

Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości

Ten dzień na zawsze dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości.”

   Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 8 listopada 2019 r. odbył się z tej okazji „ Festiwal pieśni patriotycznej”. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.  Uczniowie klasy II „a” przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze, który był dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu a także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Następnie klasy zaprezentowały przygotowane piosenki i pieśni patriotyczne: „Maszerują strzelcy”, „Legiony”:, „Ojczyzna nasza”, ”Niepodległość” i „Jestem Polką i Polakiem”. Na zakończenie uroczystości,  pani wicedyrektor podziękowała uczniom za piękne występy i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Zapraszamy do galerii >>>

DSC00313  DSC00322  DSC00333


DSC00279  Festiwal Pieśni Patriotycznej klasy IV - VI

  8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się kolejny już "Festiwal Pieśni Patriotycznej". Poprzez śpiew uczniowie uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Całość przeplatana była tekstami poetyckimi nawiązującymi do wydarzeń z historii naszej ojczyzny.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście – p. Krystyna Miszyńska oraz przedstawiciele Związku Sybiraków-Koło w Oławie. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pani Eugenii Waszewskiej, która podzieliła się z uczniami własną twórczością. W zaprezentowanym wierszu odwoływała się do wartości nadrzędnych, takich jak patriotyzm i nadzieja.
"Festiwal Pieśni Patriotycznej" jest uroczystością angażującą całą społeczność uczniowską. Rolę prowadzących pełnili uczniowie z klasy VIb: Estera Cybulak i Kacper Kopacki. Teksty poetyckie recytowali następujący uczniowie: Kaja Bagińska, Bartosz Brzeziński, Maria Cybulak, Patryk Kamiński, Natalia Mencel, Michalina Mielnicka, Oliwia Smarż, Blanka Sobczak, Amelia Szewczyk. Akademia miała bardzo uroczysty charakter, czego wyrazem była m.in. obecność pocztu sztandarowego (Emilia Cieślak, Maciej Rup, Blanka Sobczak). Za organizację "Festiwalu Pieśni Patriotycznej" odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Joanna Kowalczyk, p. Dawid Kułakowski oraz p. Beata Narolska (dekoracje). Formą nagrody dla uczniów za piękny śpiew były słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Zapraszamy do galerii >>>

DSC00261  DSC00270  DSC00276


Pilny komunikat!

Od 12 listopada 2019 r. nastąpi zmiana planu. Proszę o zapoznanie się ze zmianami. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.


20191105 104623     Odlotowa wycieczka

   Uczniowie klas 3a i 3b mieli wyjątkową okazję zapoznania się z funkcjonowaniem Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.
Na wycieczkach zorganizowanych 5 i 7 listopada na wrocławskim lotnisku uczniowie odwiedzili Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in oraz Punkt Kontroli Bezpieczeństwa, przechodząc ścieżką pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym. Duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z pirotechnikiem, który zaprezentował używany na lotnisku specjalistyczny sprzęt. Bardzo emocjonujące były zabawy z psem tropiącym dziewięć zapachów. Autobusem lotniskowym uczestnicy wycieczki udali się do Lotniskowej Straży Pożarnej. Oprócz tego mieli możliwość obserwowania bezpośrednio z płyty lotniska startów i lądowań samolotów pasażerskich, nasłuchując przez krótkofalówki poleceń z wieży kontroli lotów. Wycieczka była wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat transportu pasażerskiego i  związanych z nim zawodów.

20191105 114512  20191105 120424  Resized 20191105 113804 3980

Zapraszamy do galerii >>>


DSC00223  INDIAN PAPER ARTDSC00237

        7 listopada 2019 r w naszej szkole gościliśmy mistrza sztuki, który przyjechał do Polski z Indii. W spotkaniu uczetniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas 1- 6. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak w prosty sposób wykonać piękne dekoracje wykorzystując jedynie kolorową bibułę i nożyczki. Dzięki wizycie mogliśmy również szlifować nasze umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim w praktyce. >>>


 Śniadanie program sniadanie daje moc logodaje moc

     7 listopada 2019r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w szkolnej akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci wykonywały owocowe sałatki, a także zapoznały się z zasadami prawidłowego odżywiania oraz poznały piramidę zdrowego żywienia. Uczniowie z klas drugich postanowili podzielić się śniadaniem z osobami potrzebującymi. Wykonali zdrowe i kolorowe kanapki, które wraz ze swoimi wychowawczyniami M. Bar i M. Cygan zanieśli do społecznej lodówki na Dworcu PKS.   W ten sposób uczniowie z naszej szkoły przyłączyli się do realizacji projektu Oławskiej Platformy Pomocy, który ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat marnowania żywności i metodach zapobiegania temu problemowi. Zapraszamy do galerii >>>


swietlica


SzkolapamietaLOGOTYP    "SZKOŁA PAMIĘTA"

            Szkoła Podstawowa nr 2 w Oławie im. Jakuba Sobieskiego w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego -włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szko20191022 110710ła pamięta” oraz do projektu Wojewody Dolnośląskiego - OCALAMY.

   Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzają i porządkują groby osób zasłużonych i cenionychw lokalnej społeczności, odwiedzają lokalne miejsca pamięci i zgłębiają ich historię, zapalają znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, sprzątają bezimienne i opuszczone groby, odwiedzają groby nauczycieli, wspierają działania organizacji opiekuocalamy logo3cjących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą (udział w akcji:„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - zbieramy lampki białe i czerwone. Zapłoną one  na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie ).


DSC00189   „Razem zmieniamy świat”

   22 października 2019 w naszej szkole gościł Teatr z niepełnosprawnością. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1- 3. Dzięki nowatorskiej formie teatru uczniowie mieli możliwość przygotować się do bezpośredniego kontaktu z osobą z niepełnosprawnością. Dzieci obejrzały etiudę „Razem zmieniamy świat” której bohaterami były 2 lalki – mapety ; Tomek ( chłopiec chory na MPD – mózgowe porażenie dziecięce) i jego koleżanka Malwina. Bohaterowie przedstawienia opowiadali o ważnych dla siebie sprawach. Uczniowie mogli zadawać pytania. Dzięki temu spotkaniu dzieci lepiej rozumieją, jak funkcjonują ich rówieśnicy z niepełnosprawnością. Na zakończenie spotkania dzieci nauczyły się kilku zwrotów w języku migowym. Galeria >>>


  Warsztaty „Klockowe L – Maszyny”

    17 października uczniowie klasy 2 a i 2 b wzięli udział w warsztatach technicznych „Klockowe L – Maszyny” podczas których dzieci odkrywały, wyrażały, dzieliły się swoimi pomysłami; ucząc się przez doświadczenie. Uczniowie korzystali z zestawów edukacyjnych opartych na klockach Lego. Dzieci podzielone na małe zespoły w oparciu o instrukcję miały za zadanie stworzyć modele z klocków, które na zakończenie prezentowały. Warsztaty były interesujące i uczniom bardzo się podobały.

DSC00137  DSC00141  DSC00170

Zapraszamy do galerii.


 DSC00047  Pasowanie na ucznia

  14 października 2019 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość   Pasowania na ucznia, podczas której najmłodsze dzieci   z klas IA i IB   zostały uroczyście przyjęte   do grona uczniów naszej szkoły.   Uroczysty charakter tego wydarzenia podkreślały galowe stroje dzieci, dekoracje, poczet sztandarowy   oraz obecni rodzice. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Wiesław Jagodziński, a wychowawczynie p. Bożena Duziak oraz p. Beata Pętal wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz leDSC00066gitymacje szkolne symbolizujące przynależność do naszej społeczności uczniowskiej. Uczniowie klasy III b pod opieką  p. Anny Moroz   sprawili swoim młodszym kolegom niespodziankę   i pięknie przedstawili   inscenizację pt. „O urwisie Krzysiu”.   Wszyscy zebrani z zainteresowaniem obejrzeli   to ciekawe i kolorowe przedstawienie.     Również rodzice przygotowali swoim dzieciom niespodziankę.   Były to prezenty oraz słodki poczęstunek, które sprawiły dzieciom dużą frajdę. Zapewne ten uroczysty i pełen wrażeń dzień utkwi naszym najmłodszym w pamięc. Zapraszamy do galerii >>>


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W poniedziałek 14 października 2019 r. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu dla uczniów klas 1-6 realizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze według planu. Świetlica będzie czynna od 6.30 do 17.00.  W szkole będą wydawane obiady.

Oddziały przedszkolne w dniu 14.10.2019 r. pracują zgodnie z planem zajęć.


Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
            Jako szkoła chcielibyśmy wesprzeć akcje charytatywne i włączyć się w zbiórkę środków na leczenie ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie. Większość mieszkańców Oławy słyszała już o małym Tomku, uczniu pierwszej klasy, Tomciu Walecznym, który toczy najcięższą walkę w życiu. Walkę z bardzo ciężką chorobą – nowotworem pnia mózgu.
            Wszelkie dostępne w Polsce metody leczenia zostały wyczerpane. Ale to nie znaczy, że Tomek się poddaje. Tomek i jego Rodzice nadal walczą o dłuższy i szczęśliwy wspólny czas. Potrzebują pomocy – pieniędzy na opłacenie kosztownych terapii za granicą.
            Wspieramy jego zbiórkę funduszy na leczenie, ale nasza pomoc to wciąż mała kropla w wielkim oceanie potrzeb. Dlatego prosimy również Was: wpłaćcie choć symboliczne kwoty dla Tomcia Walecznego.

Drugą osobą jest oławianka Pani Ewa Leszczyńska, u której zdiagnozowano dwa niezależne od siebie nowotwory płuc i trzustki.

Pomóżmy wygrać IM TĘ WALKĘ.

Zamiast obdarowywać nas kwiatami, które są bardzo miłym, ale nietrwałym wyrazem sympatii, razem z nami pomóżcie ratować tę największą wartość: życie.

Można to zrobić podczas akcji, która odbędzie się w dniach 14 - 17 października w naszej szkole.

Dyrektor Szkoły – Wiesław Jagodziński


Rodziców naszych uczniów serdecznie zapraszamy na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami, dnia 8 października 2019 r. (wtorek), w godz. 16.30 - 17.30 

Harmonogram konsultacji


 DSC05320  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia został uroczyście otwarty przez Dyrektora naszej szkoły pana mgr Wiesława Jagodzińskiego i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego uczennicę klasy 6b Kaję Bagińską w obecności przedstawicieli społeczności uczniowskiej wszystkich oddziałów. W tym roku szkolnym po raz trzeci braliśmy udział w tym wydarzeniu, które odbyło się 4 października 2019 r.DSC05322

Uczniowie klas IV –VI walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia - 34 bezbłędnie rozwiązało zadania konkursowe. Dodatkowo zostały przygotowane prace plastyczne reklamujące tabliczkę mnożenia , plakaty o Pitagorasie i w zespołach uczniowie rozwiązywali zadania, w których znajomość tabliczki mnożenia była podstawą do sukcesu.

Świat tabliczki mnożenia zawitał też na lekcje języka angielskiego umożliwiając doskonalenie znajomości potrzebnych w liczeniu słówek. W ten dzień tabliczka wkroczyła również na lekcje wychowania fizycznego w postaci ćwiczeń z zastosowaniem piłek „Edubal”. Zapraszamy do galerii.

Eksperci i laureaci konkursów.


Dzień KrawataDSC00011

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W ramach tegorocznej akcji Samorządu Uczniowskiego 1 października w naszej szkole odbył się kolejny dzień na wesoło - Dzień Krawata. Uczniowie ubrani w ten element męskiej garderoby prezentowali się wyjątkowo wytwornie. Jednak przede wszystkim poprzez swój wygląd przypominali sobie i innym  jak ważna jest kultura zachowania. Pamiętajmy: savoir-Plakatvivre to sztuka życia!

Aby uwiecznić tak miło spędzony dzień wszyscy "krawatowcy" mieli możliwość wykonania pamiątkowej fotografii.

DSC00008

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy. Zapraszmy do galerii>>>


„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas 1 – 3.

4 września gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Policji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych. Policjanci rozmawiali
z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.


Zebrania Rodziców z wychowawcami

odbędą się 17 września 2019 r.

klasy I - III godz. 16.30

Klasay IV - VI godz. 18.00

Oddziały przedszkolne - godz. 16.30

harmonogram spotkań


CZYTAMY POLSKIE NOWELEczytanie 2019

   W piątek – 6.09 – po raz kolejny uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję ,,Narodowe czytanie” organizowaną przez Parę Prezydencką od 2012 r. Podczas tegorocznej edycji odczytywane były fragmenty wybranych nowel polskich pisarzy. Uczniom czytali nauczyciele oraz starsi koledzy. Po zakończonej akcji każdy miał możliwość opieczętowania stron zeszytu bądź egzemplarza przyniesionej noweli okolicznościową pieczęcią upamiętniającą tegoroczną edycję „Narodowego Czytania”. W dalszym ciągu zachęcamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli do indywidualnej lektury w domowym zaciszu. Oto wykaz ośmiu nowel wybranych przez Prezydenta na ósmą edycję ,,Narodowego czytania”:

 1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
 2. Dym – Maria Konopnicka
 3. Katarynka – Bolesław Prus 
 4. Mój ojciec wstępuje do strażaków(ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz 
 5. Orka– Władysław Stanisław Reymont 
 6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski 
 7. Sachem– Henryk Sienkiewicz 
 8. Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Zapraszamy do galerii >>>


IMG 4207Dzień Kombatanta   

3 września 2019 r.  uroczyście obchodzony był w naszym mieście Dzień Kombatanta. Uroczystość odbywała się na oławskim Rynku, który pomieścił liczną rzeszę żołnierzy, generałów, orkiestrę  wojskową oraz zaproszonych gości i mieszkańców Oławy. Ciekawym elementem uroczystości była możliwość zwiedzenia różnych woskowych sprzętów, o których bardzo ciekawie opowiadali żołnierze z jednostki wojskowej z Brzegu. Wspominając 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność Oławy okazała szacunek wszystkim tym, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny,

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nas w poczcie sztandarowym pod Pomnikiem Losów Ojczyzny.

 Zapraszamy do galerii >>>


Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 

2 września 2019 r.

Klasy I - III i oddziały przedszkolne - godz. 8.30

Klasy IV - VI - godz. 9.30

po uroczystości spotkanie z wychowawcami w klasach

W tym dniu oddziały przedszkolne pracują normalnie od godz. 7.00


Karta zgłoszenia ucznia do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie na rok szkolny 2019/2020

„Pomoc materialna dla uczniów- stypendia i zasiłki szkolne” - rok szkolny 2019/2020 - wniosek Word

Deklaracja pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie w roku szkolnym 2019/2020

Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020


 Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie zajęć
dydaktyczno - wychowawczych

2 września 2019 r.

Zimowa przerwa świąteczna

23 grudnia 2019 r. - 1 stycznia 2020 r.

Ferie zimowe

Województwo dolnośląskie:
10 - 23 lutego 2020 r.

Wiosenna przerwa świąteczna

9 - 14 kwietnia 2020 r.

Egzamin ósmoklasisty

21-22-23 kwietnia 2020 r.

Majówka

1 - 3 maja 2020 r.

Boże Ciało

11 czerwca 2020 r.

Zakończenie rocznych zajęć
dydaktyczno - wychowawczych

26 czerwca 2020 r.

Ferie letnie

27 czerwca - 31 sierpnia 2020 r.