SP 2 Oława

 Rok szkolny 2019/2020

DSC07730  SPOTKANIA EUROPEJSKIE

  23 stycznia w sali świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie w ramach projektu „Spotkania europejskie”. Przedsięwzięcie to miało na celu integrację obcokrajowców uczęszczających do SP 2 ze społecznością szkolną. Poprzedził je cykl zajęć poświęcony pogłębianiu wiedzy o Ukrainie.

   Do udziału w pierwszym spotkaniu pt: „Sąsiedzi dawniej i dziś…” zaproszeni zostali ukraińscy uczniowie z klas I – VI, reprezentanci poszczególnych klas, nauczyciele prowadzący zajęcia z obcokrajowcami oraz wychowawcy klas, do których uczęszczają uczniowie z Ukrainy.

    Wydarzenie miało charakter warsztatowo-biesiadny. W akcję włączyli się również rodzice i opiekunowie, przygotowując pyszne dania i przekąski kuchni ukraińskiej i polskiej, takie jak: pielmieni, warenyky, syrnyky, pierogi, bigos. Podczas spotkania uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, uczestnicząc w proponowanych zabawach i quizach. Dzieci z klasy I b zaprezentowały taniec „Kujawiak”. Uczniowie ze starszych klas mieli możliwość zadawania pytań swoim kolegom i z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi na temat tradycji, obrzędów i współczesnej ukraińskiej szkoły. Nie zabrakło również śpiewu i recytacji wierszy, zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Spotkanie przebiegało w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Zapraszamy do galerii >>>>

DSC07632  DSC07740


DSC06824   II Przegląd recytatorski „ Przyjaźń to znaczy wiele….”

22.11.2019 w świetlicy szkolnej odbył się II Przegląd recytatorski „ Przyjaźń to znaczy wiele….”. Najmłodsi uczniowie z klas I – IV, recytując utwory o przyjaźni i życzliwości, przekazali słuchaczom recepty na szczęśliwe życie w przyjaźni z innymi. Każdy indywidualnie interpretowany wiersz zawierał wartościowy przekaz dotyczący szacunku i życzliwego spojrzenia na drugiego człowieka. Uczestnicy przeglądu: Dalia Kosowicka, Zuzanna Piasecka, Alicja Piotrowska, Leandra Kotwińska, Milena Weselska, Łukasz Myszkowski, Alicja Jankowiak, Roksana Józefiak, Karina Kuriata, Amelia Mencel Maria Łabuńska. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Galeria >>>


ŚWIETLICOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – 25.02.2019

DSC02344

W poniedziałek, 25.02.2019r., dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w bajkowej grze zorganizowanej w ramach ŚWIETLICOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK. Uczniowie i nauczyciele, przebrani za bajkowe postacie, na kilka chwil przenieśli się w inny, bajeczny świat. Zabawę rozpoczął pokaz bajkowej mody, po którym uczniowie podzieleni na zespoły, wędrowali od punktu do punktu w celu rozwiąz

ywania bajkowych zagadek i quizów oraz realizacji zadań zręcznościowych, muzycznych oraz rozwijających spostrzegawczość. Uczniowie bawili się wspaniale, a dzień ten uwieczniony został na grupowych fotografiach.

  DSC02350  DSC02370

Zapraszamy do galerii >>>


 DSC02669SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO W ŚWIETLICY

  Cały tydzień (11.03-15.03) poświęcony został prawidłowemu odżywianiu się. Uczniowie poznali piramidę żywienia, rozmawiali o konieczności codziennego spożywania śniadania, zapoznawali się z etykietami produktów żywnościowych, przygotowywali wody smakowe z owoców, miodu i mięty, rozpoznawali smaki warzyw oraz owoców i przygotowywali owocowe przekąski dla młodszych kolegów. Tego typu zajęcia sprawiają uczniom ogromną radość i są okazją do przekazania im wartościowej wiedzy, którą, mamy nadzieję, wykorzystają w przyszłości.

20190312 100136  DSC02721  DSC02728

Zapraszamy do galerii >>>