SP 2 Oława
         DSC03289Dnia 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Pożegnaliśmy z żalem Naszych "sprzedszkolaków". Był to czas pracowity ale i bardzo owocny. Nagrodziliśmy nagrodami wszystkich przedszkolaków. Również podziękowaliśmy rodzicom za zaangażowanie w życie klasy i szkoły.
 
DSC03334   DSC03374
Zapraszamy do galerii >>>

DSC02632DSC02631

    ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA   

Dnia 20 marca 2018r. w oddziałach przedszkolnych obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Do przedszkolaków przyszła stomatolog Pani Justyna Mielnicka, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom jak należy dbać o ząbki. Za pomocą modelu szczęki i dużej szczoteczki pokazała jak prawidłowo myć zęby. Dzieci chętnie brały udział w zjęciach, z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się temu, o czym mówiła do nich pani doktor. Następnie dzieciaki wspaniale i wesoło zaśpiewały piosenkę pt. "Myję zęby". Na koniec spotkania wszyscy otrzymali kolorowanki, na których malowali zdrowe produkty dla ząbków. Prace plastyczne zostały umieszczone na wystawach w salach. Po tym dniu, pani stomatolog zaprosiła przedszkolaki na 6.04.2018r. do swojego gabinetu stomatologicznego, na przegląd ząbków, w ramach akcji Światowy Dzień Zdrowia. Dzieci oglądały różne narzędzia dentystyczne, słuchały porad lekarza i pięknie pokazywały ząbki na fotelu.

Zapraszamy do galerii >>>


ŚNIADANIE DAJE MOC

   IMG 20171108 090219  W dniu 8 listopada 2017 roku oddziały przedszkolne włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości uczniów nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dzieci. W akcję zaangażowali się rodzice przygotowując pyszne i zdrowe kanapki oraz sałatkę owocową. Klasa III „c” wraz z wychowawcą przygotowały krótką inscenizację pod tytułem "Wesołe witaminki".
Po śniadaniu dzieci udały się na salkę gimnastyczną i wzięły udział w „Owocowej olimpiadzie” przygotowanej przez wychowawczynie. Na początku złożyły następującą obietnicę: biorąc udział w poszczególnych dyscyplinach będą rywalizować zgodnie z zasadą „ fair play”, wszystkim konkurencjom będzie towarzyszył uśmiech na twarzy, będą dokładnie wykonywali wszystkie zadania oraz , że będą mocno wierzyć we własne siły i umiejętności.
Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: ” bieg z cukinią”, „dynia w tunelu” oraz „podawanie jabłka górą”. W tej olimpiadzie nie było pokonanych – wszyscy zostali zwycięzcami.
Akcja dała dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grup i zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania.

                                           IMG 20171108 091406     IMG 20171108 101732

zapraszamy do galerii >>>


Bezpieczna droga do szkoły

  DSC01876   21 uczniów z odziałów przedszkolnych i klasa I wzięło udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Oławie pt. "Bezpieczna droga do szkoły" Przygotowane przez dzieci prace miały nauczyć najmłodszych uzytkowników dróg przepisów, aby zawsze bezpiecznie docierały do szkoły. Rozglądanie się na przejściu dla pieszych, ostrożne przechodzenie przez ulicę i noszenie odblasków to podstawowe zasady, o których uczniowie szkoły pamietają i stosują. Trzy prace naszych uczniów zostały wybrane do II etapu konkursu: Adama Krzyżanowskiego, Sebastiana Mazepy i Aleksandry Filińskiej.

DSC02072    DSC02085   DSC02084

zapraszamy do galerii >>>


22641919 1671621706222055 1396878351 o 22664426 1671622632888629 947463635 o

     W piękny, jesienny i słoneczny dzień 18 października dzieci z grupy 0 a i 0 b wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do parku w Oławie. Podziwiały tam kolorowe drzewa i zbierały liście na jesienne bukiety. Po spacerze był czas na wspaniałą zabawę na placu zabaw w parku. 

Zapraszamy do galerii >>>


IMG 20170920 104805

Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają.
I też swoje święto mają, święto mają.”

   Odśpiewaniem „Hymnu przedszkolaka” dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły rozpoczęły świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.

Życzenia złożyli Dyrekcja Szkoły i przedstawiciele rodziców. Na zakończenie panie wręczyły każdemu dziecku statuetkę Super Przedszkolaka.

zobacz zdjęcia >>>powrót