Biblioteka poleca:

Iwona Czarkowska, Biuro zagubionych zabawek

Pełna ciepła i wartości książka o dozorcy przedszkola, który po przejściu na emeryturę zakłada biuro zaginionych zabawek i całkowicie nieodpłatnie reperuje je „przywracając do życia”.

Książka nagrodzona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom” .

Edyta Zarębska, Antek i stara jabłonka

Pełne przygód opowiadanie o chłopcu i jego przywiązaniu do drzewka, które ma zostać wycięte...P1126135

Książeczka z tej serii idealnie nadaje się dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, duża czcionka, atrakcyjna szata graficzna zachęcą do poznania innych książeczek z tej serii.

Pierwsze czytanki gwarantują wysoki poziom literacki i artystyczny, wpływają na kształtowanie wrażliwości i gustów najmłodszych dzieci.

„Matylda i czekoladowe ciastko”

2Następna z serii „Pierwsze czytanki” opowieść o Matyldzie, która była niejadkiem. Zabawna historyjka do poczytania przed snem przez rodzica lub samodzielnie przez dziecko. Duża czcionka, atrakcyjna szata graficzna, gwarantuje wysoki poziom literacki i artystyczny, zachęca do czytania. Dostępna w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!!!

„Martynka”

5Książeczki z serii „Martynka” cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodszych dziewczynek. Zachęcamy do zapoznania się z wielkanocnymi pomysłami na ozdoby świąteczne i do lektury książeczki p.t. „Wielkanocne pomysły”. Dzięki jasno opisanym i zilustrowanym instrukcjom krok po kroku dzieci z pomocą osoby dorosłej wyczarują piękne dekoracje. Ta i inne z serii książeczki dostępne w bibliotece szkolnej, zapraszamy !!!

„Bardzo ilustrowana historia wynalazków”

4- to idealna propozycja dla chłopców. Tostery, telewizja, tabliczka czekolady, a nawet dżinsy- te oraz wiele innych urządzeń i przedmiotów codziennego użytku służy nam dziś dzięki temu, że ktoś kiedyś wpadł na genialny pomysł.
Niektóre powstawały metodą żmudnych prób i błędów, inne przez czysty przypadek.
Książka w formie komiksu, w sposób humorystyczny prezentuje fascynujące dzieje wynalazków, bez których trudno obecnie wyobrazić sobie życie-od koła po skomplikowane współczesne gadżety.
Polecamy również Bardzo ilustrowaną Historię Odkryć Geograficznych oraz inne książki z tej serii.