SP 2 Oława

W dniach 29.02 – 04.03 w naszej szkole odbył się Tydzień Logopedyczny poprzedzający Europejski Dzień Logopedy. Celem zorganizowania tego tygodnia było upowszechnienie wiedzy o terapii logopedycznej, troska o poprawność językową wśród dzieci oraz przybliżenie pracy logopedy w szkołach i innych placówkach oświatowych.

Wychowawcy klas młodszych oraz nauczyciele języka polskiego mieli za zadanie poinformować uczniów o zbliżającym się Europejskim Dniu Logopedy, który obchodzony jest 6 marca a także zapoznać wszystkich uczniów z budową i funkcjonowaniem aparatu mowy. Każda klasa miała do wykonania rożne zadania logopedyczne.

Klasy 0 wzięły udział w spotkaniu z logopedą szkolnym, w trakcie którego wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, wysłuchały wierszy logopedycznych oraz wykonały wiosenne prace plastyczne przy pomocy słomek do picia i farb.

Uczniowie klas I wykonały indywidualne prace plastyczne pt: „Co nam służy do mówienia?”

Klasy II wykonały mapy myśli w formie plakatu pt: „Co jest ważne, by mówić ładnie i poprawnie?”
Zaś klasy III napisały i zilustrowały „Bajki logopedyczne”.

Uczniowie klas IV – VI na zajęciach języka polskiego napisali 10 zdań lub rymowanek z nagromadzeniem trudnych głosek (szumiących, syczących i ciszące oraz r, l, j)

Zadania miały również dzieci przebywające w świetlicy szkolnej. W wyznaczonym wcześniej dniu panie prezentowały wraz z dziećmi przygotowane przez logopedę wierszyki łamiące języki oraz udostępniły im pomoce logopedyczne wiatraczki, dmuchajki i gry logopedyczne.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani się we wszelkie działania w trakcie tego tygodnia i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Renata Deręgowska

Logopeda szkolny

Tydzień_logopedyczny