1podatek

Szanowni Rodzice, zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na naszą szkołę. dzięki wspólpracy z TPD mamy możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych.

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przekazały 1% podatku dla naszej Szkoły za pośrednictwemTPD. Szanowni Państwo jest mi bardzo miło poinformować, że w roku 2017 pozyskalismy dzięki przekaniu 1% środki finasowe w kwocie 1700 zł. Dzięki Waszej ofiarności  możemy skuteczniej zaspakajać potrzeby edukacyjne naszych uczniów, motywować  do nauki, rozwijać ich wyobraźnię, promować pozytywne postawy.

Prośmy również w tym roku o wsparcie naszej placówki.

Obowiązek informacyjny

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie z siedzibą przy ul. Rybackiej 6a, 55-200 Oława w świetle przepisów prawa (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016  r. w sprawie ochrony osób  fizycznych w związku  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich  danych oraz  uchylenia dyrektywy 95/46/WE , tzw. „RODO”) jest  administratorem Państwa danych osobowych.Więcej>>>

Szanowni Rodzice

Niniejszym informujemy, iż w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolne. Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa uczniów są nam obojętne. Więcej >>>

dzienkropki02   Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek, po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o  Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Uczniowie klas I-III naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.
Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

DSC03408    DSC03411   DSC03419

Zapraszamy do galerii >>>

DSC03392BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

12 września 2018 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

DSC03382      DSC03394

Zapraszamy do galerii >>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 3 wDSC08984rześnia w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły, powitał uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przedszkolaków Pan Dyrektor Wiesław Jagodziński.
Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m. in. z planem zajęć i podzielili wrażeniami z minionych wakacji.
Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego!
       DSC09015     DSC09027    DSC08975

Program „Dobry Start”

ulotka

DEKLARACJA POBYTU DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W OŁAWIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019